Kostka brukowa i nowoczesne ogrody – Katowice i inne miasta

ogrody katowiceCzy rzeczywiście kostka brukowa jest najczęściej wykorzystywana, jeśli chodzi o nowoczesne ogrody? Katowice, Gliwice i inne śląskie miasta potwierdza, że tak, ludzie przekonują się doń w zastępie do innych materiałów budowlanych. Oczywiście w pierwszej kolejności stawia się za jej pośrednictwem drogi i mosty, ale to nie koniec, ponieważ znajdziemy ją również na terenach posesji prywatnych. Chodniki, ścieżki, garażowe podjazdy – naprawdę można by wymieniać w nieskończoność.

Dlaczego akurat kostka granitowa? Katowice i inne miasta w Polsce mają przecież dostęp do wielu innych materiałów budulcowych, zatem dlaczego akurat ona? Wszystko to dzięki trwałości oraz wytrzymałości, których nie sposób jest uzyskać w żaden inny sposób. Bez względu na to, czy chodzi o drogę, chodnik bądź ścieżkę, zawsze będą się one prezentowały w najlepszym tego słowa znaczeniu i to nie tylko przez rok czy dwa, ale przez dziesięć bądź dwadzieścia lat. Kostce tej nie straszny mróz ani upały, ponieważ charakteryzuje się odpornością na najniższe oraz na najwyższe temperatury.

 

Poza tym jest to materiał naprawdę bardzo twardy i odporny na szeroko rozumiane ścieranie się. Pamiętajmy bowiem, że kostka ta jest wykonywana z granitu, a to jeden z najtwardszych kamieni. Oczywiście materiały brukarskie pozwalające pięknie wykańczać ogrody Katowice i inne polskie miasta umiłowały szczególnie również i dlatego, że są one bardzo ładne pod względem estetycznym. Różnorodność kolorystyczna i różnorodność rozmiarów dają spore możliwości odnośnie szeroko pojętego projektowania.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>