Category Narzędzia ogrodnicze

Kamień ogrodowy – materiał niezniszczalny

kamieńWitam wszystkich ponownie i tradycyjnie już zapraszam do zapoznania się z moim wpisem. Dzisiaj raczej obędzie się bez konkretów, większy nacisk postanowiłem położyć na pewne rozważania dotyczące tego, jak kamień znajduje swoje miejsce w naszych ogrodach (i nie tylko nich) już od…setek lat. I nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się zmienić, bo to jest chyba materialnie tylko ponadczasowy, ale również niezniszczalny. Jest używany zarówno jako półprodukt (do wytwarzania zaprawy, innych elementów), oraz także stosujemy go już jako element gotowy – do układania chodników, krawężników, skalnika lub też innych, podobnych elementów mających zdobić nasz przydomowy teren.

 

Read More

Ręczne odśnieżanie

Okres zimowy jak nie trudno domyślić się to wytężona praca dla wszystkich którzy chcą utrzymać w należytym stanie należącą do nich nieruchomość. Codzienne opady śniegu to prawdziwa zmora, zwłaszcza na wejściach i podjazdach garażowych. Obfite opady powodują, że tak naprawdę nie wiemy za co się tak naprawdę zabrać.

Read More

Zima jeszcze daleko, ale…

Pamiętasz zeszłoroczną zimę?
Synoptycy zapowiadali, że nie będzie za wiele śniegu i że to będzie bardziej przedłużenie jesieni. Jak więc wielkim zaskoczeniem było kiedy spadło bardzo wiele śniegu, na który jak to u nas w Polsce, nikt nie był oczywiście w żaden sposób przygotowany.

Read More