Kostka brukowa- wzory układania dla wymagających

 kostka brukowa wzory układania Kostka brukowa, wzory układania, a i samo układanie może być nieco problematyczne, tym bardziej gdy ktoś się na tym nie zna. Warto zatem zapoznać się z pewnymi podstawami, dzięki którym końcowy efekt będzie nie tylko odporny na uszkodzenia mechaniczne itd., ale także, a może nawet przede wszystkim ładny. W końcu powyższy materiał daje tyle możliwości projektowych, że aż żal z tego nie skorzystać.

Powierzchnia nas nie ogranicza, ale jest cały szereg innych rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Chodzi tu między innymi o korytowanie, wprowadzenie instalacji odwadniającej, odpowiednie ułożenie krawężników i ich późniejsze ustawienie, zrealizowanie tak zwanej podbudówki, a następnie ułożenie samej kostki. Gdzie w tym kostka brukowa, wzory układania i artyzm? Na samym końcu, na etapie układania.

 

Oczywiście i na tym etapie trzeba pamiętać o wielu ważnych sprawach, tj. o podsypce piaskowej, o zagęszczaniu, o mieszaniu czy poziomowaniu. To wszystko wymaga specjalistycznej wiedzy, dlatego końcowy wniosek jest taki – kostka brukowa, wzory układania i samo układanie to sprawy, którymi nigdy nie powinien zajmować się amator. Dość zresztą powiedzieć, że to właśnie amatorzy skiepścili największą ilość potencjalnie dobrych terenów, na których można było rozłożyć kostkę.

 

Jakie błędy ci popełniają najczęściej? Nie układają kostki rzędami, nie mają żadnego wzoru w postaci projektu, nie biorą pod uwagę innych barw, układają kostkę zbyt luźno, nie przycinają elementów, które tego przycięcia wymagają i tak dalej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>