Jak wybrać lampy ogrodowe?

lampy ogrodoweJeżeli chcesz, aby Twój ogród był wyjątkowy, koniecznie powinieneś rozważyć kupno lamp ogrodowych. Pozwolę one na nadanie Twojemu ogrodowi niepowtarzalnego klimatu i charakteru. Czeka Cię sporo pracy, lecz efekt będzie niesamowity.

Na samym początku należy się zastanowić, do czego posłużą nam lampy ogrodowe. Musimy zdecydować czy chcemy stworzyć romantyczny zakątek, czy po prostu solidnie oświetlić ogród, aby móc w nim komfortowo przebywać nawet nocą. Przed wyborem konkretnego rodzaju lamp ustalmy, w których miejscach je umieścić. Lepiej postawić na mniejszą ilość światła w ciekawszych miejscach, pozwoli to utworzyć odpowiedni klimat oraz zachować balans. Nie chcemy przecież, aby nasz ogród zmienił się w jakieś siedlisko lamp. Warto także już na samym początku zastanowić się,  jaką siłę i jaką barwę ma mieć oświetlenie. Być może zainteresują nas lampy ogrodowe ledowe święcące mocnym i jasnym światłem.

Kolejną istotną sprawą jest ustalenie na jakiej wysokości ma być umieszczona lampa. Zbyt nisko umiejscowiona może być w ogóle niewidoczna. Z kolei gdy umieścimy ją za wysoko, może ona zdominować rośliny i nieestetycznie panować nad większością ogrodu. Jednak jeśli chcemy zainstalować lampy ogrodowe zasilane energią słoneczną, konieczne będzie umieszczenie ich w widocznym, nieosłoniętym miejscu.

Najlepiej będzie, jeżeli przygotujemy sobie plan ogrodu i naniesiemy na niego potencjalne miejsca, gdzie miałyby być ustawione lampy. Pomoże nam to w lepszym ustaleniu odległości pomiędzy nimi oraz innymi elementami.

Warto zdecydować się na wybór lamp z odpornego i antykorozyjnego materiału. Powinniśmy unikać tych żeliwnych, które nie cechują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Dobre rozwiązanie stanowić będzie zdecydowanie się na tworzywo sztuczne – kiedyś kiczowate, lecz dziś niezwykle odporne i pozwalające na wytworzenie wielu rożnych kształtów. Atrakcyjnie mogą wyglądać też lampy wiszące, szczególnie gdy umieścimy je w altanie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>